Vi sponsrar Årets unga ledare

Ystad Gymnasium är sponsorer till årets Stora Idrottsdagen den 27 feb, där vi valt att sponsra priset till Årets unga ledare. Vi vill stödja våra blivande, nuvarande eller före detta elever i sin utveckling som ledare och därför valde vi just detta pris.

Välkommen att boka din egen plats på Idrottsdagen, inträde är gratis för kvällen till Ystad Arena.

Boka din biljett här

Dagen då vi hyllar årets idrottshjältar

Stora Idrottsdagen är ett årligt evenemang där vi premierar och hyllar enskilda idrottare, eldsjälar och föreningar i sydöstra Skånes blomstrande idrottsvärld. Här lyfter vi fram de framgångsrika lagen och idrottsstjärnorna såväl som de genuina eldsjälar som sällan syns i rampljuset men ändå betyder så mycket för föreningarnas arbete.

Arrangörer av Stora Idrottsdagen är Ystads Allehanda och Sparbanken Syd.

Nominerade Stora Idrottsdagen 2016