Active Concert 7 juni!

Välkommen till 2016 års upplaga av ActiveConcert med kända och lokala artister!

Det är med glädje vi kan presentera Thibo Girardon – Panda da Panda som har uppmärksammats för allt från björnmålade nakendansare i “Titta när han dansar” till sina dramatiska scenframträdanden. Inte minst chockades publiken under en turné för ett par år sedan när han högg ett tre centimeter djupt hål i sidan av bröstet – med en machete.
Ett annat dragplåster denna kväll är Badpojken som är en hen som gillar att bada, festa och göra musik. På fyra veckor hade låten Johnny G (The Guidetti song) tagit sig hela vägen till plats nummer ett på Spotify under 2015. Räkna med en speciell show med bland annat mycket rök från en väldigt speciell badpojke.

Insläpp kl 18.30, konsert börjar 19.00 och slutar 23.00.

Speltider

(Cirkatider, reserverar oss för eventuella förändringar)
19.00 Estetiska programmet, IMP, från Ystad Gymnasium
19.45 Boxplay
20.30 Badpojken
22.00 Panda da Panda

Riktlinjer

Arrangemanget är drogfritt.
Barn-ungdom till och med 14 år, går in ihop med vuxen i sällskap. Från 15 år och uppåt utan vuxet sällskap.

Inga paraplyer eller stolar tillåtna. Regnponcho och filt är tillåtet.
Ingen mat eller dryck får tas med in på området, däremot kommer mat och dryck att kunna köpas inne på området.

Biljetter

Ordinarie pris endast 95 kr.
Köpes via Julius Biljettservice.

[button color=”danger” link=”http://www.juliusbiljettservice.se/sv-SE/e/496″ size=”default” icon_before=”ticket” target=”_self” block=”false”]Julius Biljettservice[/button]

Arrangeras av

Huvudarrangör: Radio Active
Medarrangörer: Ystads kommun och Ystad Gymnasium
Sponsor: Sparbanken Skåne

Vid frågor, kontakta Radio Active på info@radioactive.se

[button color=”danger” link=”http://radioactiveystad.se/activeconcert/” size=”default” icon_before=”music” target=”_self” block=”false”]Radio Active[/button] [button color=”yellow” link=”https://www.sparbankenskane.se” size=”default” icon_before=”arrow-right” target=”_self” block=”false”]Sparbanken Skåne[/button] [button color=”royal” link=”http://www.ystad.se/kultur/” size=”default” icon_before=”arrow-right” target=”_self” block=”false”]Kultur Ystad[/button]

Postad i
Rulla till toppen