Öppet hus Naturbruksprogrammet

Kom om du är frisk och symtomfri.

Söndag 30 januari 2022

Vi erbjuder dig ett Öppet hus för Naturbruksprogrammet, där du kommer att få veta mer om programmet och se miljön i Ystad djurpark där en stor del av utbildningen sker. Vi kommer att hålla Öppet hus utomhus.

Begränsat antal = Boka din plats!
Vi tar emot ett begränsat antal deltagare. En ungdom i årskurs 9 får lov att ta med en anhörig, för att vi inte ska bli för många. Det är också viktigt att du och din vårdnadshavare är friska vid besöket.

Boka din plats till Öppet hus i formuläret nedan.

Hitta hit
Ystad djurpark
Skårby, 27191 Ystad

Vi ses ute på Ystad djurpark!

Ett år på Ystad djurpark

Ystad djurpark och Ystad Gymnasium samarbetar för att kunna ge en gymnasieutbildning som inte liknar någon annan. När du läser Naturbruk (NB) får du tillbringa sammanlagt ett helt år på Ystad djurpark. Du har både teoretiska och praktiska lektioner i djurparken som ger dig jättemycket erfarenhet av olika arter och hur man praktiskt arbetar med dem. Utöver all tid i parken har du också 15 veckors arbetsplatsförlagt lärande (APL) som du kan använda för att besöka andra arbetsplatser där man också arbetar med djur.

Ystad Gymnasium_NB2017_72px

Anmälan Öppet hus

 • Anmäl dig här - 30/1 Öppet hus Naturbruksprogrammet

  För att vi ska kunna registrera dig och eventuellt kunna kontakta dig kring Öppet hus för Naturbruksprogrammet behöver vi följande information från dig:
 • Du som går i årskurs 9.
 • Du som går i årskurs 9.
 • Medföljande vårdnadshavare

  Vi har ett begränsat antal platser till Öppet hus och därför kan endast 1 st vårdnadshavare följa med.
 • Namnet på medföljande vårdnadshavare.
 • Namnet på medföljande vårdnadshavare.
 • Medföljande vårdnadshavare.
 • E-postadress till medföljande vårdnadshavare. Dubbelkolla stavningen.
 • Ange aldrig ditt personnummer eller annan känslig information här. Integritetspolicy: följ länken till Integritetspolicy för att förstå hur vi använder dina personuppgifter för detta formulär.
Scroll to Top