Invigning av vår nya mediastudio!

Fredagen den 27 januari kl 11.00-12.00 inviger vi vår helt nyrenoverade mediastudio på Samhällsprogrammet inriktning media.

Vi har under jullovet gjort en totalrenovering av vår mediastudio och vill bjuda in dig till invigning. Det blir såklart bubbel och mingel samtidigt som våra elever på mediainriktningen i åk 2 och åk 3 har pågående aktiviteter i medialokalerna. Välkommen hit för att se alla lokalerna och för att fira med oss!

Nytt liv i mediastudion

“Vi har gjort en totalrenovering av lokalerna för media-inriktningen. Det har blivit en riktigt fin mediastudio som är mer flexibel och anpassad till dagens digitala medier” berättar Alexandra Birch rektor för område 3.

Välkommen att inte bara titta på vår nya studio utan även tillhörande lokaler runt omkring som har renoverats.

Före renoveringen såg det ut såhär…

Varmt välkommen!

Postad i
Rulla till toppen